עורך דין בקריות וחיפה

עורך דין בקריות וחיפה

שיתוף ברשתות חברתיות

למרבה הצער, יש מעט מאוד מקרים בהם המעסיקים אינם מובטחים זכויותיהם מובטחת על פי חוק ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין בקריות.

לעתים קרובות מתעוררים קונפליקטים כאלה מחוק הזמן על פיטורין מהעבודה, כגון המחלוקת על תשלום פיצויי פיטורין לעובדים שפוטרו ועל בעיות עיכובים בשכר (שכר עבודה לעובדים ב עיכוב העבודה כבר עשה ביום התשלום של שכר כבר חלף).

בנוסף, ישנם מקרים של נשים בהריון נפרדות, ואת הידרדרות תנאי העבודה (לפעמים זה נעשה על ידי הרצון לקבל את התפטרות העובד ובכך לספק הפסקת שכר).

במקרים אחרים, מעסיקים מתמודדים עם התנהגות לא נאותה של עובדיהם, למשל, כאשר הם בוחרים בשביתה בלתי חוקית או בניגוד להסכמי עבודה.

חשיבותה של ההתייחסות עורכי דין בקריות.
כפי שניתן לראות מלמעלה, חוקי העבודה בישראל מורכבים. פרקליט העבודה לא רק ידע ללמוד את החוקים האלה, בין כל החוקים הנוגעים לדיני עבודה, לבין הפתרון המתאים לסכסוך שנוצר בין העובדים למעסיקיהם.

עורך דין זה יכול לפעמים להגיע להסכם מניח את הדעת מבלי לפנות לשימוע בבית המשפט. בחלק מהמקרים, הצוות סבור שזכויותיהם הופרו בצורה בוטה מספיק כדי לעמוד בפני עצמן כדי לתקן את המצב.

מאידך, המעסיקים נוטים להאמין כי הם מבינים מספיק חוקי עבודה כדי להתמודד עם הדרישות של עובדים לשעבר או עובדים לשעבר. בשני המקרים, על הצדדים לשקול בזהירות לפני קבלת ההחלטה להתנער מעבודתו המקצועית של המגן הציבורי.

במהלך השנים התברר כי רוב התביעות על פי דיני העבודה הנוגעות לזכויות העובדים והפרתן וכן זכויות הנשים ושיעור ההטבות הסופי השירות, ההפרדה אינה מוצדקת, ואת הידרדרות תנאי העבודה, זכויות הפנסיה.

כדי להבטיח ייצוג אופטימלי, עלינו לוודא כי כאשר ננסה לקבל סיוע משפטי מעורך דין, יהיה לנו גם ניסיון בהתמודדות עם בעיות דומות לנו.

על ידי יישום זכויות הפורטל של העובד, הן אנשי היועצים המשפטיים והן כדי להגיש תביעה, המשתמש מבטיח את הייצוג המשפטי הטוב ביותר הזמין בסוגיות עבודה.


Comments are closed.